• Свеж
Melin Алатка ОПР Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени (Светла) Финиш, Roughing Намали, Не-Центар за Сечење, 30 Сте Хеликс, 6 Флејта, 4.5000 вкупна ?

Melin Алатка ОПР Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени (Светла) Финиш, Roughing Намали, Не-Центар

Rating 
DEN 2801.52

Од стока
Во магацинот

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Груба финиш е произведен од кои може да се бара по завршувањето помине.Овие алатки не ќе се фрлам намали.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Поради пофини синусоидална форма на сечење на работ, пофини чипови се произведени од груб терен, која се полесно испуштивме надвор и намалување на ре-сечење и пакување.Груба финиш е произведен од кои може да се бара по завршувањето помине.Овие алатки не ќе се фрлам намали.За Плитки Axial Длабочини и Профилот на Парчиња.

Детални спецификации

Додатоци на производи