• Свеж
Haowecib Дигитални Salinity Тестер, 0℃~100℃ ОЖ-8425 0~199.9 ppt Водоотпорен IP65 Salinity Метар Тестер за Висока Влажност на животната Средина за Солена Вода

Haowecib Дигитални Salinity Тестер, 0℃~100℃ ОЖ-8425 0~199.9 ppt Водоотпорен IP65 Salinity Метар Тестер за Висока Влажност на животната

Rating 
DEN 1955.76

Од стока
Во магацинот

Се чека за дигитални метар и читање на конечна вредност. По употребата, чистење на electrode и го стави на заштитна капа. Притиснете го "Mode" за да одберете salinity или температура. Широка Примена : Широко се користат во вода за пиење мониторинг, вода климатизација, реверзна осмоза, разладни кули, отпадна вода, лаборатории, земјоделството, aquaculture и аквариуми, хидропоника и печатење индустрија, индустријата за убавина. Место на температура electrode во "salinity" position, се стави на electrode во течност за да се тестираат и вршење на Стирлинг тест.Salinity е 0~199.Како да го Користите : 1.Светлото Копчето : Осветлувањето на екранот, лесно се читаат и не влијае на користењето во темница.Функција : 1.Квалитет на Материјалот : Направен од квалитетот АБС материјал, повеќе цврсти и издржливи и да се обезбеди брзо точни мерења. Светлото Копчето : Осветлувањето на екранот, лесно се читаат и не влијае на користењето во темница. Миење на electrode во дестилирана вода и исушете ја со филтер хартија. Вклучете со "on‑off" switch.Точни Мерења : Едноставна операција, економски и практично, и целосно да ги исполнува тестирање потребите на различни индустрии.Спецификација : Предмет Тип : Десктоп Salinity Meter Model : ОЖ-8425 Material : ABSColor : Како Слики Shown Weight : Прибл. Отстранете ја заштитната капа и да се поврзе на "salinity" electrode и температура electrode на соодветните electrode штекерите (подножјата).

Детални спецификации

Item Type:
Desktop Salinity Meter
Model:
OW-8425
Material:
ABS
Color:
As Pictures Shown
Weight:
Approx. 456g/16.1oz
Battery:
9V 1 x 6F

Додатоци на производи