• Свеж
Вода PH Тестер, PH Метар Практични Водоотпорен Преносни Вода PH Метар за Лабораторија за Вода Аквариум

Вода PH Тестер, PH Метар Практични Водоотпорен Преносни Вода PH Метар за Лабораторија за Вода Аквариум

Rating 
DEN 2116.80

Од стока
Во магацинот

Компактен и лесен дизајн, лесен за носење.Висока прецизност и брз одговор : брзо да се дојде на тестирање резултат и може да го тестира на PH вредност за секој 0-14 PH течност која што сакам да се тестираат.Погоден за аквариуми, преработка на храна, лаборатории, хартија индустрија, базени и училиште употреба.Водоотпорен PH метар за : водоотпорен одделение е IP56 и може да се користи на отворено.Голем LCD екранот се прикажува на PH вредноста, лесно да се чита во еден поглед.Голем LCD екранот се прикажува на PH вредноста, лесно да се чита во еден поглед.Водоотпорен PH метар за : водоотпорен одделение е IP56 и може да се користи на отворено.Висока прецизност и брз одговор : брзо да се дојде на тестирање резултат и може да го тестира на PH вредност за секој 0-14 PH течност која што сакам да се тестираат.Компактен и лесен дизајн, лесен за носење.Погоден за аквариуми, преработка на храна, лаборатории, хартија индустрија, базени и училиште употреба.

Детални спецификации

Model:
PH-037 
Measure range:
0.00~14.00PH
Accuracy:
±0.1PH
Working temperature:
0~50℃
Automatic temperature compensation:
0~50℃
Battery:
4 * 1.5V AG13 (Not included)
Calibration method:
1-point
Weight:
Approx.145g/ 5.1oz
Size:
Approx.175*30*22mm/ 6.9*1.2*0.9in
Package List:
1 * PH Meter :
1 * Screwdriver :
1 * User manual :
Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Додатоци на производи