• Свеж
Шатл Уметноста Уметникот Боја Четка во Собата,18 Компјутери Различни Форми & Големини Боја Четки Бонус Палета Нож & Сунѓерот за на доградба на Акрилни, Акварел, Масло

Шатл Уметноста Уметникот Боја Четка во Собата,18 Компјутери Различни Форми & Големини Боја Четки Бонус Палета Нож & Сунѓерот за на

Rating 
DEN 383.76

Од стока
Во магацинот

Коса е густа, мазна и флексибилен, интегриран во ferrules кои се исцеди за да бидете сигурни дека косата нема да падне надвор во процесот на користење.Четки чии форми се исти, исто така, се разликуваат во големина.Вашето задоволство е наш врвен приоритет, ве молиме да бидат сигурни за купување на нашите производи.ГОЛЕМ АСОРТИМАН : Шатл Уметност боја четка сет содржи 15 избрани уметник боја четки чии големини се движат од 3/012, слика нож,една палета и сунѓер,што совршено ги задоволува уметници на различни нивоа, кои се наслика со акрилни бои, акварели, gouache, масло и се соочуваат со бои.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ НЕ СПЛИТ НАЈЛОН : Ние изберете убаво и фирма најлон коса, цврсти и издржливи вратило и ferrule за нашите четки.ПРЕНОСНИ И ИЗДРЖЛИВИ СЛУЧАЈ : Овие алатки се сместени во zippered црна најлон случај.Цврсти и издржливи за да можат да варираат како добро, но сите тие ни даде утеха во употреба.Исчисти уметност боја четки по употребата, двојно се слој како сушење застане да се исуши нив по перење.Случајот е пренослив и практичен.РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ И ФОРМИ : Нашиот уметник четка совети опсег од круг рамен, агол, вентилатор, filbert и за опремата.

Детални спецификации

Додатоци на производи