• Свеж
10% Коноп Хартија - 11 x 17 Gmund Hanf Добра 81lb Текст, 25 Пакет

10% Коноп Хартија - 11 x 17 Gmund Hanf Добра 81lb Текст, 25 Пакет

Rating 
DEN 746.40

Од стока
Во магацинот

11 x 17, 279 x 432mm, Tabloid. 81lb Текст, 120g/м2, Мат.Хартија, Cardstock Хартија.Добар 10% Коноп, Бела, Gmund Hanf. 25 Пакет.Gmund Hanf Добра (10% Коноп) Хартија е еколошки и креативни сензација, нудејќи неверојатна стабилност и врвен printability совршен за брендирање, пакување, канцелариски материјал, и повеќе.Коноп влакна се многу долг, креирање на хартија дека е неверојатно силна но сепак мека на допир.Поради уникатен состав на коноп хартија, секој лист може малку да се разликуваат, што му дава природен и органски изглед.Добра (10%) се на менаџирање на Hanf колекција.Добра : го Направи со 10% коноп & 90% чист влакна Мека бела боја, со мазна, мат финиш 11 x 17 инчи 81lb текст (120gsm) Погодни за офсет (оксидативниот-сушење мастила, само), топла фолија печат, втиснување, letterpress, silkscreen, ласерски и инк-џет.

Детални спецификации

Додатоци на производи