• Свеж
ФОРМИ,LG ПЛАСТИЧНИ GEOMTRY

ФОРМИ,LG ПЛАСТИЧНИ GEOMTRY

Rating 
DEN 599.76

Од стока
Во магацинот

Кликнете на сликите за зголемување : Листа Цена $ 24.99 Производители Реден број : LER0922 SHAPES,LG ПЛАСТИЧНИ GEOMTRYShapes имаат заеднички 3 димензија за да се илустрира на односите меѓу површина, волумен, форма форма и големина.Поставен на десет пластични парчиња вклучува конус, сфера, хемисфера, коцка, цилиндар, правоаголна призма, хексагонална призма, триаголен призма, плоштад пирамида и триаголен пирамида.Наставниците белешки вклучени.Игри/Manipulatives Тип : Форма Manipulatives; Возраст Препорака : Оценките К и Нагоре.Пакетот Вклучува Вклучува сет од десет пластични геометриски форми со заеднички 3 димензии, наставниците белешки.Произведени од страна на извори на Учење Производ Specifics Sold како Сет со 10 Each To цел тетрапак, цел 12 Set Item може да се врати за 30 дена од денот на purchase UPS Shippable Assembly е Потребно : No Made од Рециклиран Материјал : No Item Тежина : 1.8 lbs.Картон Тежина : 23 кг.Нема Материјал за Безбедност на Податоци Лист Училница; Големи Геометриски Форми; извори на УЧЕЊЕ; Наставниците Сида; Наставници; Училишта; Образование; Студентите; Училници.

Детални спецификации

Додатоци на производи