• Свеж
Xcelite 86NCG Стриже Snip со Пластика-Обложена Перница Зафат, 6-1/2 Должина, 1-1/2 Вилицата Капацитет

Xcelite 86NCG Стриже Snip со Пластика-Обложена Перница Зафат, 6-1/2 Должина, 1-1/2 Вилицата Капацитет

Rating 
DEN 720.00

Од стока
Во магацинот

Shearing акција на 1-1/2 инчи намали посочи ножеви спречува врвови.Корисно за отстранување на изолација и сечење светлина лим.Серпентина пролет отвора ножеви.Безбедност latch.Вилицата Капацитет (mm) : 38 милиметри.Xcelite е бренд на рака алатки насочени кон електроника услуга индустрија.Тоа во моментов е во сопственост на Апекс Алатка Група и пазари screwdrivers, орев возачи, клешти, и разни специјализирани електронски алатки.Xcelite беше основана во 1921 година од страна на Ѓ. Birney Фарингтон, како Паркот Метал ware Компанија мал металугрија продавница во Овоштарник Парк, Нови York.By 1952, на Xcelite бренд име беше толку добро познато, во електроника, телевизија и радио поправка индустрии, компанијата го промени своето корпоративно име да Xcelite,.

Детални спецификации

Додатоци на производи