• Свеж
YEZIZ Лабораторија Клупата Напојување DC Дигитални Префрлување Напојување Од 120 V 3А 30V 10A Напонски Регулатори Лабораторија Прилагодливи Текст AC 110-220 V-V Извор на Енергиј

YEZIZ Лабораторија Клупата Напојување DC Дигитални Префрлување Напојување Од 120 V 3А 30V 10A Напонски Регулатори Лабораторија Прилагодливи

Rating 
DEN 729.60

Од стока
Во магацинот

1.Имаат комплетен оперативен заштита функција. 2.Високо ефикасни, ниска бран, на мал волумен, мала тежина. 3.Дуплото прикажување на напон, струја, и висока прецизност. 4.Напон стабилизација, тековната ограничување, едноставна операција. 5.Dual напон на текст и лесен избор.Влезен напон : AC 110-V/220-50 V/60 Hz Output напон : 0 ~ 30 VOutput струја : 0 ~ 10 AVoltage резолуција : 100m VCurrent резолуција : 10m AOutput Напон се движи од 0 до оценка на напон со континуирано прилагодување .Напонот пропис : регулатива Линија

Детални спецификации

Додатоци на производи