• Свеж
YEZIZ Лабораторија Клупата Напојување Професионални Префрлување DC Лабораторија за Напојување Прилагодливи 30V 30A 60V 10A Лаптоп Поправка Rework Дигитален Регулатор на Напо

YEZIZ Лабораторија Клупата Напојување Професионални Префрлување DC Лабораторија за Напојување Прилагодливи 30V 30A 60V 10A Лаптоп

Rating 
DEN 8334.96

Од стока
Во магацинот

1. Единствен излез, висока прецизност, висока сигурност, ниска бран и бучава. 2. 3 LED дигитален дисплеј напон и струја вредности со м-р. 3. Со напон / тековни крупни прилагодување knob, може да се прилагоди на напон / сегашната вредност точно. 4. Константен напон постојан струја операцијата на владата, може да биде автоматски се заменува. 5. Со тековната ограничување заштита.Примена опсег : 1. За изведување на наставата експерименти, research2. Тестирање и стареење за електронска линија за производство products3. За поправка на комуникација equipment4. Други области во кои се бара DC регулирани моќ supplies30 V 20 A моќ supply0-30 V Adjustable0-20 A Adjustable Technical Parameters Input напон : AC220-V и±10% 50 Hz Working температура : -10 ° C -40 ° C Релативна влажност

Детални спецификации

Додатоци на производи