• Свеж
Големина 1-13 Пластични Прстен Sizer Поставете Прст Sizeing Мерач Mandrel Мерка Алатка (Виолетова Пластична Круг+Налепница)

Големина 1-13 Пластични Прстен Sizer Поставете Прст Sizeing Мерач Mandrel Мерка Алатка (Виолетова Пластична Круг+Налепница)

Rating 
DEN 119.76

Од стока
Во магацинот

Прстен sizer mandrel е изработен од пластика.На 27 Pc прстен sizer мерач собата е направен од пластика.Прстен sizer mandrel мерка со НАС големини на 1-13 и Европските димензии на 41-76. Прстен sizer мерач поставите има 27 Парчиња, Големина од 0 до 13, со 1/2 големини помеѓу секој(не квартал големини).Пакет се Вклучени:1 * прстен sizer mandrel; 1 * прстен sizer guage.Тоа е лесен и лесно да се справи со,често се користи во производството на накит, прстени, свадба прстени, исто така може да бидат закажани преку оваа алатка.Многу Лесен и Едноставен Сет на Производи за да се Утврди Вашиот Прстен Големина Вие Не Мора да се Погоди Вашиот Прстен Големина Повеќе, Можете Да Проверите Вашиот Постоечки Вашиот Прстен Големината на Прстенот Mandrel или да Мерите со Вашиот Прст со Пластични Multizer и Двојно Проверете ја Големината со 27 Компјутери Прстен Sizer Guage Нашата Целосна Прстен Големина Мерење алатки Комплет вклучува : 1. Прстен mandrel - ако имате постоечка прстен и сакате да ја одредите големината само да се стави тоа на кружниот mandrel да се знае точната големина. 2. Multisizer прстен sizer мерач за мажи, жени & деца - работи како појас, мерка за големини 1-13 (САД големини).

Детални спецификации

Додатоци на производи