• Свеж
Рака Врежан Природни Owyhee Слика Од Јаспис Gem Камен Lapidary Накит, Прстен, Скривам Кутија

Рака Врежан Природни Owyhee Слика Од Јаспис Gem Камен Lapidary Накит, Прстен, Скривам Кутија

Rating 
DEN 5879.76

Од стока
Во магацинот

Вие добие точниот оној на сликата, само ако купите од sawthatrock.Ова е еден од еден вид објект.Мерки околу 2 3/4" x 6" x 1 5/8" високи.Токму страна направена.направен од вистински owyhee слика од јаспис.Owyhee Џаспер е шарени и популарни слика од јаспис која потекнува нејзиното име од Owyhee Реката.Оваа џаспер опишува пустината сцени, високи планински венци, кривулестите патишта и ливади или дури и морињата.Owyhee слика од јаспис е природен чудо насликан голема убавина на земјата, тоа беше роден во.Местото било Џаспер врз Основа Чакра да се стабилизира и поттикнуваат на физичкото тело.Полагање во текот на секоја чакра пак, ќе се очисти, се зголеми и realign енергетските центри и аурата, балансирање на јин и јанг енергија, како и усогласување на физичка, емоционална и ментална тела со етерични царството.Со Џаспер е разновиден спектар на бои, тоа е прекрасен за употреба во телото распоред, и индивидуалните бои треба да биде поставен соодветно за специфични чакра исцелување.

Детални спецификации

Додатоци на производи