• Свеж
Anfukone IRF4905 IRF4905P IRF4905PBF СТР Канал,Моќ Mosfet Транзистори 74 A/55 V ДО-220AB 5pcs

Anfukone IRF4905 IRF4905P IRF4905PBF СТР Канал,Моќ Mosfet Транзистори 74 A/55 V ДО-220AB 5pcs

Rating 
DEN 405.60

Од стока
Во магацинот

Име на производ : IRF4905 IRF4905 P IRF4905 PBF СТР Канал,Моќ Mosfet Транзистори.Ултра Ниска On-Отпор , Динамичен dv/dt Оценка. 175°C, Температурата На Работа , Брзо Префрлување.P-Канал, Целосно Лавина Оценет.Пакет : 5 PCS.Моќ Дисипација : 200w On Отпор Rds(на) : 0.02 ohm Continuous се Троши Струја Id : -74 ADrain Извор на Напон Vds : -55 VTemperature опсег : -55 °C до +175 °C.

Детални спецификации

Додатоци на производи