• Свеж
Meanwell НПД-60L-12 12V 5A 60W DIN Железнички Тип на DC-DC Конвертор

Meanwell НПД-60L-12 12V 5A 60W DIN Железнички Тип на DC-DC Конвертор

Rating 
DEN 760.56

Од стока
Во магацинот

-40~+85℃ широк работна температура.Без минимум оптоварување потребно.DC излез прилагодливи(±10%).Заштита : Краток спој/Преоптоварување/Над напон/Текст обратна поларитетот/Текст под напон заштита. 3 години гаранција.Features Width само 52.5 mm(3 SU)4∶1 ултра широк влезниот опсег-40~+85℃ широк работи temperature No минимално оптоварување required DC излез прилагодливи(±10%)за Ладење од страна на слободен воздух convection Can биде инсталиран на DIN железнички Т-35/7.5 или 15 Protections : Краток спој/Преоптоварување/Над напон/Текст обратна поларитетот/Текст под напон protection4 KVdc I/O изолација(Зајакната изолација)3 години warranty Applications Industrial контрола system Semi-диригент измислица equipment Factory automation Electro-mechanical Wireless network Telecom или datacom систем.

Детални спецификации

Додатоци на производи