• Свеж
Hefddehy 13S 48V 30A Li-Ion Lipolymer Батеријата Одбор BMS PCB Одбор со Биланс на Heatsink за E-Велосипед EScooter

Hefddehy 13S 48V 30A Li-Ion Lipolymer Батеријата Одбор BMS PCB Одбор со Биланс на Heatsink за E-Велосипед EScooter

Rating 
DEN 462.96

Од стока
Во магацинот

Постојано Испуштање Струја : 30 A.Полнење напон : 54.6 V. Моментален испуштање струја : 100 A.Максимално полнење на струјата : 30 A.Overcharge откривање напон : 4.25±0.025 V. Overcharge губеа : 100±30ms Overcharge ослободување напон : 4.05±0.1 VOvercharge откривање напон : 4.2±0.025 VBattery биланс на детекција на напон : 4.2±0.025 VBattery рамнотежа ослободување напон : 4.2±0.05 VBattery биланс тековна : 42±5 AOverdischarge откривање напон : 2.7±0.1 VOverdischarge откривање губеа : 100±30ms Overdischarge ослободување напон : 3.0±0.1 VOvercurrent откривање напон : 150m VOvercurrent откривање губеа : 10ms Overcurrent струја : 130±20 AOvercurrent ослободување состојба : откачете load Short коло состојба : надворешното оптоварување краток circuit Short спој откривање одложување : 300±100u SShort коло ослободување состојба : откачете load Main коло спроведување внатрешна отпорност : помалку од еднакви 15mΩWorking струја : помалку од еднакви 50u ASleep струја (кога батеријата е над-празни) : помалку од еднакви 15u ATemperature опсег : -30/+80°CSize : 80*55*10mmcolour : Сребро + green Material : Метал + PCBPackage Содржина : 1 * Li-ion Батерија Board1 * Cabel жица.

Детални спецификации

Додатоци на производи