• Свеж
YOAS Адаптер Кабел, 8 Канал Сигнал Дизајн Мини САС Кабел PCB Изгледи да Зачувате Простор за Багажник Станици за Диск Станици(0.8 Метри)

YOAS Адаптер Кабел, 8 Канал Сигнал Дизајн Мини САС Кабел PCB Изгледи да Зачувате Простор за Багажник Станици за Диск Станици(0.8

Rating 
DEN 755.76

Од стока
Во магацинот

0 24 Gbps спецификација и применливи за сите познати протоколи.Функција : 1.0 Спецификација] Со податоци стапка на 12 Gbps по канал.Активната приклучок во дизајн е компатибилен со голем број на PCB распоред. [Индустриски Стандард] генерација индустриски стандард во согласност на САС 4. [Поле на Примена] Применливи на центарот за податоци и претпријатието систем за складирање, HBA сервер, JBOD, рација, складирање контролер, складирање багажник, итн.0 SFF-8654 8i 74 PINUltraport Slimsas во Согласност со T10 / Serial Attached SCSI (САС-4) Стандард и се Однесува на Сите Познати Протоколи. [Индустриски Стандард] генерација индустриски стандард во согласност на САС 4. [Зачувате Простор] 74 pin конектори и кабли спаси опрема простор. [8 Канал Сигнал Дизајн] На sideband се состои од диференцијални сигнал (ДС) на парови на висока брзина на каналот. [Поле на Примена] Применливи на центарот за податоци и претпријатието систем за складирање, HBA сервер, JBOD, рација, складирање контролер, складирање багажник, etc3.0 SFF-8654 8i 74 PINTarget Крај : Тенок САС 4.0 Спецификација] Со податоци стапка на 12 Gbps по канал.Во Основата на Ultraport Slimsas Конектор е Иста Како и на Мини Сас.

Детални спецификации

Item Type:
Data Transmission Cable
Transmission Rate:
24Gbps / s
Core:
Silver Plated Oxygen Free Copper
Shielding:
Aluminum Foil Shielding
Interface Type:
SFF-8654 8i  to SFF-8654 8i
Features:
Strong Toughness and Convenient Wiring
Cable Specification :
Host Controller Connection:
1 x 74 Pin HD Mini SAS SFF-8654-8i Male with Breech Lock
SATA Drive Connection:
1 x 74 Pin 8654-8i Socket Male with Breech Lock
Cable:
30 AWG Silver Plated Copper 85Ohm Flat Ribbon Cable
Fire Protection:
For VW-1
Host Side:
Slim SAS 4.0 SFF-8654 8i 74PIN
Target End:
Slim SAS 4.0 SFF-8654 8i 74PIN
Ultraport Slimsas Complies with the T10 / Serial Attached SCSI (SAS-4) Standard and Applies to All Known Protocols. :
The Footprint of the Ultraport Slimsas Connector is the Same As That of the Mini Sas. :
Typical Applications Include Servers, Switches, Routers, Storage Racks, Etc :
Package List:
1 x Mini SAS Cable  :
2 x Rubber Hat :

Додатоци на производи