• Свеж
IKA 4090000 Eurostar 200 Контрола P4 Надземни Stirrer, Миксер, 230V

IKA 4090000 Eurostar 200 Контрола P4 Надземни Stirrer, Миксер, 230V

Rating 
DEN 612.00

Од стока
Во магацинот

Повеќејазична TFT дисплеј.Програмабилни функции.Интегрирано мерење температура.Интервал на операција.Тајмер функција.Екстремно моќен лабораторија stirrer за високо вискозни апликации за количините до 100 l (H2 O).Тој е дизајниран со пренослив безжичен контролер и дигитален TFT дисплеј.Тоа автоматски ја прилагодува брзината преку микропроцесори контролирани технологија во рамките на брзина спектар на 0/4 - 530 rpm (две брзина се движи).На stirrer доаѓа опремен со rs232 и USB интерфејс за контрола и да се документира сите параметри.Интегриран вртежен момент тренд екранот е предвидено за мерење на вискозност промени.Безбедност кола инсталиран обезбедува автоматско намалување на-оф во анти-кабина или преоптоварување услови.Континуирано споредба на вратило брзина до саканата брзина се одржува и варијации се прилагоди автоматски.Ова гарантира постојана брзина дури и со промени во viscosities на примерокот. - Повеќејазичен TFT дисплеј - Програмабилни функции - Интегрирана температура мерење - Интервал операција - Тајмер функција - Прилагодлив безбедност коло - Заклучен функција - Бескрајно прилагодливи брзина - заштита од Преоптоварување - Краткорочни преоптоварување операција - Тенок обвивка - Тивка работа - код за Грешка на екранот.

Детални спецификации

Додатоци на производи