• Свеж
3M Општа Намена Винил Лента 764

3M Општа Намена Винил Лента 764

Rating 
DEN 5579.76

Од стока
Во магацинот

Пигментирани backings задржат своите живописни бои, дури и кога се изложени на тешки триење.Тоа е лесно да се примени.Кога доаѓа време за да го промените изгледот на вашиот фабрика или складиште, уникатен лепило промовира лесно, чисто отстранување од вашиот подот.Живописни бои совршен за боја-кодирање. 3 M Општа Намена Винил Лента 764 карактеристики отпорност на триење за престиж во светло должност заштита на опрема и делови. 3 M Ultra Трајни Кат Означување Лента 971 е специјално конструиран за да застане до тешки услови, каде што треба кат означување престојуваат моќ.Се согласува да контури.За разлика од неуредна боја решенија, оваа винил лента е брзо да го инсталирате и лесно да се чисти-up.Употреба во noncritical апликации.На полипропилен лагер овозможува лесно порака за брзо примена.Дизајнирани со специјални водат својства, овие ленти се во согласност со груб или неправилни површини и може да се користи за да се направи критички криви линии, додека отпор на работ кревање која може да доведе до патување опасности и лента солза. 3 M Општа Намена Винил и Опасности по повод Одбележувањето Ленти се ефективни избор за голем број на безбедноста означување и боја кодирање апликации каде не гледам тешки услови, или потребата за долгорочна чисти отстранување.Овие карактеристики, во комбинација со лесно отстранување својства, често го прави 3 M Општа Намена Винил Лента 764 побрзо, повеќе разноврсна и поекономична опција отколку сликарство кога се користи во одбележувањето и кодирање апликации.

Детални спецификации

Додатоци на производи