• Свеж
Пареа Око Маска за Здравствена Заштита Пареа Топла Око Маска - Pomelo 14pcs

Пареа Око Маска за Здравствена Заштита Пареа Топла Око Маска - Pomelo 14pcs

Rating 
DEN 280.56

Од стока
Во магацинот

Топло Совети : За Боја : прецизна боја на ставки може да се разликуваат во зависност од специфичните монитор, поставки и услови на осветлување.Функција : за Око за Убавина Здравствена Заштита Топлина Време : 25-30 минути Пареа Температура : Околу 42 степени Пакување : Секој маска е индивидуално спакувани Ефикасност : Ублажување на Очите, Замор, Навлажнувачки Очите, Намалување на Брчките, и Подобрување на Спиењето.Ви даде Прекрасна Спие - Тоа Може да се Ублажи Око Темни Кругови или Око Торби и Отстрани Очи Oedema.Помогне да се Намали Око Брчки. Ве молиме не користете кога очите имаат болеста, воспаление, или гребнатини, оток околу очите, егзема и други невообичаени околности.Се загрева уморни очи со пареа топла око маска.Паралелен увоз на лекот, Јапонија local производ, Јапонски настава.Секогаш користете Материјал на најдобар Квалитет - Микс железо во прав со греење на елемент, природна супстанција, не-токсични и пријателски суровини обезбедуваат безбедно и меко уживање. Ако имате користи капки за очи, ве молиме почекајте еден момент пред да го користите овој производ.Погоден За : Треба да се Подобрат Очи Замор Предизвикан Од Долго Време Користење на Компјутери, Мобилни Телефони и Други Електронски Екрани, Учење и сл. Тоа ќе произведува топла пареа во процесот, па така не може да предизвика шминка да исчезне.

Детални спецификации

Main Material:
Lavender oil, Cotton Non-Woven Fabric Cloth, Stretchy Cloth.
Function:
for Eye Beauty Health Care
Heat Time:
25-30 minutes
Steam Temperature:
About 42 degrees
Packing:
Each mask is individually wrapped
Efficacy:
Relieve Eyes Fatigue, Moisturizing Eyes, Decrease Wrinkles, Improving Sleep.
Suitable For:
Need to Beautify Eyes Fatigue Caused By a Long Time Using Computers, Mobile Phones and Other Electronic Screens, Learning etc.
Storage:
Do Not Exposed Directly at the Sun and Keep In Dry and Cool Place.
Notice:
1. Please do not use when eyes have the disease, inflammation, or scratches, swelling around the eyes, eczema and other abnormal circumstances. :
2. Because of individual differences in skin sensitivity, if the temperature is too high or you feel uncomfortable, stop using it immediately. :
3. It will produce hot steam in the process, so there may cause the makeup to disappear. :
4. If you have used the eye drops, please wait a moment before using this product. :
5. Each piece can only be used once, do not reuse. :
Warm Tips:
About Color:
The precise color of the items may vary depending on the specific monitor, the settings and the lighting conditions.

Додатоци на производи