• Свеж
Chiming Хармонија Вежба Масажа На Терапија Топки (Сонцето & Месечината)

Chiming Хармонија Вежба Масажа На Терапија Топки (Сонцето & Месечината)

Rating 
DEN 438.00

Од стока
Во магацинот

Оттука, да се допира секој меридијанска ќе произведува здравствени придобивки.Овие Jingluo меридијани, исто така, се карактеризираат со акупунктура поени.Алтернативна Медицина адвокати веруваат дека топки се корисни за медицински причини, кога тие допир притисок поени или акупунктура поени наоѓаат сите преку рака.Вашиот десет прсти се меѓусебно поврзани со човековите кранијалните нерви, како и важни човечки органи како што се цревата, желудникот, жолчното кесе, бубрезите, белите дробови, слезината, црниот дроб и срцето.Се користи за вежбање терапија, медитација помош и за подобрување на сопствената целокупното здравје.Предаден во чувствува наредени дрвени подарок кутија.Така, кога меридијани се стимулираат, таму е подобрување на циркулацијата на виталната енергија и крв во нашите тела.Нашите Chiming Хармонија Топки можат да се користат за рака вежба, терапија или дел од празна сесија.

Детални спецификации

Додатоци на производи