• Свеж
Librederm Лицето Крем Со Задебелени Букви Витамин С 4620002183066

Librederm Лицето Крем Со Задебелени Букви Витамин С 4620002183066

Rating 
DEN 360.00

Од стока
Во магацинот

Масло праска - дополнителен извор на полинезаситени масни киселини, витамини и минерали.Добро се апсорбира и обезбедува брза пенетрација во кожата на активните компоненти на крем.Масло ја храни кожата со витамини, омекнува и moisturizes кожата.Поседува регенерира својства, го ублажува чешање и ја смирува кожата.Витамин С (полинезаситени масни киселини комплекс) е ефикасен против иритација на кожата на разни потекло : пилинг, црвенило, напукнување, сувост.Забрзува epithelization (исцелување), има силна bactericidal и противвоспалително дејство.Се зголемува заштитни својства на кожата на ефектите од факторите на животната средина.Ја спречува бледнее и стареење на кожата.состојка : АКВА, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, ISOPROPYL PALMITATE, DICAPRYLYL ЕТЕР, ЛИНОЛОВА КИСЕЛИНА (И) LINOLENIC ACID, CAMELINA SATIVA СЕМЕ на НАФТА, ГЛИЦЕРИН, ВОСОК (CERA ALBA), МАГНЕЗИУМ СУЛФАТ, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SORBITAN OLEATE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES МАСЛО, TOCOPHEROL (МЕШАНИ), БЕТА СИТОСТЕРОЛ, SQUALENE, ГЛИЦЕРИЛ LINOLENATE.

Детални спецификации

Додатоци на производи