• Свеж
Jessner Хемиски Пилинг за Полнење АХА BHA Лимонска Kojic и Млечна Киселина Кора 1.69 оз + Киселина Neutralizer За Лице 1.69 оз Мајами Киселина Пилинг За Лице pH3 [AneLumiere]

Jessner Хемиски Пилинг за Полнење АХА BHA Лимонска Kojic и Млечна Киселина Кора 1.69 оз + Киселина Neutralizer За Лице 1.69 оз Мајами

Rating 
DEN 1077.60

Од стока
Во магацинот

Содржи АХА, BHA, kojic, млечна, лимонска, azelaic и салицилна киселина кора. ?Ефективни резултати на лице пилинг третман поради избалансиран и специјално избрани составот на аха bha пилинг решение, бидејќи активните материи од лице хемиски пилинг не само да го отстраните keratinized слој на епидермисот, но, исто така, го стимулира регенерација на клетките. ?Хемиски Лице Кора Комплет содржи Професионални Garde Пост Кора NEUTRALIZER, смирување и омекнување на решение за употреба по киселина хемиски пилинг.0 sun_protection_factor.Единица брои тип : Fl Мл.Хемиски пилинг neutralizer содржат натриум бикарбонат, глицерин и природно смирувачки екстракт од камилица за контрола на воспаление и иритација. ?Комбинацијата на млечна и лимонска киселина лице пилинг третман дава резултат.

Детални спецификации

Додатоци на производи