• Свеж
Revell Revell03207 15 cm Sd.Kfz. 7/2 Модел Комплет

Revell Revell03207 15 cm Sd.Kfz. 7/2 Модел Комплет

Rating 
DEN 718.80

Од стока
Во магацинот

Модел комплет содржи 140 парчиња.Модел колекции се наменети за деца на возраст од 10 години и нагоре.Откако го изградил мерки 15 cm во должина.Достигнува максимална брзина од над 50 км/ч.Sd.Kfz. 7 - 8 тона медиум следи пешадија возило - е една од најдобрите познат трактори се користи од страна на германската Армија во Втората Светска Војна.Оваа половина-патеката беше првенствено се користи како артилерија трактор за тешки митралези.Друга варијанта е Sd.Kfz. 7/2 со планината за 3,7 см АА пиштол 36. За превоз на муниција на Sd.Ах 52 беше, исто така, се користи.На armoured возачи кабината обезбеди подобра заштита за екипажот.Да се брани против постојано растечката закана од сојузничките авиони се повеќе и повеќе mechanised војниците единици беа опремени со овие самоодни пиштол вагони.

Детални спецификации

Додатоци на производи