• Свеж
Заеднички Пломби PTFE, 1 широк x 15 метри, DIY Заптивка Материјал, КОЛИЧИНА: 1 гајтанот

Заеднички Пломби PTFE, 1 широк x 15 метри, DIY Заптивка Материјал, КОЛИЧИНА: 1 гајтанот

Rating 
DEN 5929.44

Од стока
Во магацинот

Дихтунзи - да се изгради различни форми на дихтунзи за водовод, механика, индустриски апликации, автомобилот мотори и издувни гасови, hvac канали, компресори, отворено проекти.Заеднички пломби заптивка гајтанот : Стерлинг Печат Inc 100 проценти богородица PTFE заеднички пломби може веднаш да се формира во место да ги собере било која форма, без оглед на страната големина или сложеноста Тоа се придржува лесно, и форми на заптивка кога завршува се поклопуваат, па дури и запечатување вертикална прирабници е едно лице работа Исклучително разновиден и лесен-за-инсталирајте, Фунта Печат Inc 100 проценти eptfe заеднички пломби, исто така познат како запечатување мозок, е економично решение за големи челични прирабници во општа употреба апликации Заеднички пломби, првата Форма-ВО-Место заптивка е време-тестиран запечатување решение за челични прирабници со голем дијаметар, правоаголни или неправилни форми, и груб или проследен површини Кога компресирани, ова мека, conformable кабелот форми тенка уште силен печат Тоа исто така може да печат апликации каде се достапни гром товари се ниски Заеднички пломби е стандарден запечатување материјали за многу DIY проекти и MRO (одржување, поправка и операции) тимови, бидејќи тоа печати сигурно – и, бидејќи тоа е лесно и економично да се инсталира За повеќето апликации, само кора надвор од лепило поддршка, ќе се применуваат до површината, и се поклопуваат со завршува Без непотребното остатоци PTFE и не е предмет на стареењето и може да се чуваат на неопределено време Заеднички пломби може да се користи во сите видови на хемиски услуга апликации во текот на целиот 0-14 p H опсег, освен за стопена алкално метали и елементарен флуор позитивен, сигурен печат е рутински се остварува на сите прирабница материјали и во сите обработка на условите под 500° F (315° C); минимална температура -450 F различни големини е лесно достапна Фунта Печат Inc од њу џерси стил #Ssi1500 направени од PTFE имаат докажано својата долгорочна сигурност под екстремни услови на работење во текот на многу години Заеднички пломби е лесно да се компресира и покажува одлична отпорност на лази и ладно проток и бара низок стрес-да се печат.

Детални спецификации

Додатоци на производи