• Свеж
Малку Гигант DS2448X6-6PY Челик Длабоко Полица Камион со 6 Усна и 6 Полиуретан Casters, 2 Полици, Сива, 3600 lbs Капацитет, 38 Висина x 24 Ширина x 48 Должина

Малку Гигант DS2448X6-6PY Челик Длабоко Полица Камион со 6 Усна и 6 Полиуретан Casters, 2 Полици, Сива, 3600 lbs Капацитет, 38 Висина

Rating 
DEN 1432.80

Од стока
Во магацинот

Тешки 12-мерач заварени изградба полица камион.Екстра капацитет на носивост на 6-инчи висок полица усните, во комбинација со тешки 12-мерач заварени изградба направи овие камиони идеален за потешки апликации.Полиците се формира од еден лист од челик и заварени во место, што резултира во исклучително цврсти, трајни единица.Полиуретански casters се тркалаат тивко и повеќе лесно под потешки оптоварување услови.Полица мерки 48-инчи должина од 24-инчи ширина.Екстра капацитет на носивост на 6" висока полица усните, во комбинација со тешки 12 мерач заварени изградба направи овие камиони идеален за потешки апликации.Полиците се формира од еден лист од челик и заварени во место, што резултира во исклучително цврсти, трајни единица.Полиуретански casters се тркалаат тивко и повеќе лесно под потешки оптоварување услови.Царинење помеѓу полиците е 16-1/2". 3600 lbs Капацитет; 6" полиуретан casters.Сива боја, со прав обложен заврши.Тубуларна челик се справи.Полица мерки 36" должина од 24" ширина.Мерки 38" висина од 24" ширина од 48" должина.

Детални спецификации

Додатоци на производи