• Свеж
Коленото Ice Pack Заврши за Повреда,Топло Ладно за повреди,Флексибилни Гел Ice Pack Обновливи за Колено Болка,Tendonitis, Менискус Солза, ACL,Оток,Модринки,Артритис,Операцијата ?

Коленото Ice Pack Заврши за Повреда,Топло Ладно за повреди,Флексибилни Гел Ice Pack Обновливи за Колено Болка,Tendonitis, Менискус

Rating 
DEN 431.76

Од стока
Во магацинот

Ефективна Болка : Нашата гел коленото се подготвуваат со прилагодливи компресија и топла или ладна терапија, обезбедување на удобно и ефикасно болка за sprains и видови, ACL, артритис, спортски повреди, болки во мускулите, модринки, операција на коленото,лигаменти Повреда и повеќе.Тоа може да се користи за седење, стоење, или легнал, што го прави одличен за домашна употреба, и ефикасно да ги смири повредени мускули, зглобови, и ткива, се опорави од операцијата.Мраз терапија ќе ви помогне со повеќето sprains и модринки, и може да го забрза зараснување на времето и да се подобри перформанси. Место на гел пакет во замрзнувачот во -18℃ или пониска температура за најмалку 2 часа.Топлина терапија се користи за лекување на болки во мускулите, зглобовите вкочанетост, артритис, грчење на мускулите, и многу други хронични болки.Hot /Clod Терапија : ладна облога го забавува протокот на крв до повреда сајт, намалување на воспалението, оток, и непријатност.Мекото кадифен е на располагање да се користи директно на кожата,да се избегне кожата непријатноста предизвикана од ниска температура и да се спречи кондензација на вода капе од ладење.Ефективна Болка : Нашата гел коленото се подготвуваат со прилагодливи компресија и топла или ладна терапија, обезбедување на удобно и ефикасно болка за sprains и видови, ACL, артритис, спортски повреди, болки во мускулите, модринки, операција на коленото,лигаменти Повреда и повеќе.Применуваат гел пакет на саканата површина на кожата за 10-15 минути во еден момент.6 инчи,доволно голема за да се заврши целата коленото.ве Молиме топлина тоа, според инструкциите на пакувањето.СЕ КОРИСТИ КАКО ICE PACK.Максимална топлинска време не надминува 1 минута.Прилагодливи За Најдобро Одговара : Една Големина Одговара на Сите, Тоа е универзален одговара за мажите и жените, веќе не се грижите за избор на големина.Тоа може да се користи за седење, стоење, или легнал, што го прави одличен за домашна употреба, и ефикасно да ги смири повредени мускули, зглобови, и ткива, се опорави од операцијата.Прилагодливи За Најдобро Одговара : Една Големина Одговара на Сите, Тоа е универзален одговара за мажите и жените, веќе не се грижите за избор на големина.

Детални спецификации

Додатоци на производи