• Свеж
Laritelle Органски клима уред Сензуална Блаженство 16 оз

Laritelle Органски клима уред Сензуална Блаженство 16 оз

Rating 
DEN 1941.60

Од стока
Во магацинот

Салда & поддржува 2 чакра.Безбедна за боја-третирана коса.Не се тестирани на животни.Рузмарин помага да се промовира раст на косата, ја стимулира скалпот и корени.Нашите состојки се извори од дистрибутерите кои продаваат производи извлечени/изведено од растенијата кои не се прска или третирани со какви било хемикалии.Богата & крем органски средството за смекнување на косата.Жица фидер за сите типови коса.Направени со сертифицирани органски Argan & Babassu Масла, терапевтски hydrolats, и најдобро познат за да се спречи опаѓањето на косата и да се промовира нов здрав раст на косата етерични масла од Рузмарин, Clary Мудрец & Palmarosa.Оваа коса зајакнување, хидрантни, негување, регенерира, балансирање и омекнување клима уред формулиран со 100% чист, највисок квалитет и сертифицирани органски / кошер уверение / wildcrafted состојки е нежна доволно за секојдневна употреба за сите типови коса.Го стимулира скалпот и косата, зголемување на циркулацијата на крвта, подобрување на растот на косата и спречување на губење на косата.Не содржи штетни сулфати, алкохол, parabens, глутен, ниту phthalates.НЕМА ШТЕТНИ ХЕМИКАЛИИ кои се КОРИСТАТ - НЕ Содржи сулфати, алкохол, parabens, глутен, phthalates.Органски Argan Масло помага за поддршка на косата keratin и зајакнување на фоликул конекција.Спакуван во рециклираат BPA-FREE пластични контејнери.

Детални спецификации

Додатоци на производи