• Свеж
X-DREE 5pcs 150A Прстен Јазик Кабелски Инсталации за Заварување Бакар Конектор Терминал(Terminale del connettore del rame della del cablaggio della linguetta D-e-ll'anello ди 5pcs 150A

X-DREE 5pcs 150A Прстен Јазик Кабелски Инсталации за Заварување Бакар Конектор Терминал(Terminale del connettore del rame della del

Rating 
DEN 1980.00

Од стока
Во магацинот

Име на производ : Прстен Јазик Кабел Конектор Терминал;Тековните : 150 A.Прстен Големина : 11 x 18mm / 0.43" x 0.7"(Внатрешен Кол.*OD);Кабел Конектор Големина : 11 x 10мм / 0.43" x 0.39"(Внатрешна Ширина*Должина).Вкупна Должина : 38mm / 1.5";Материјал : Бакар.Тежина : 40g(Peso : 40g.Пакет Содржина : 5 x Прстен Јазик Кабел Конектор Терминал(Contenuto della confezione : 5 x Terminale del connettore del cavo един linguetta ад anello. 5pcs 150 A Прстен Јазик Кабелски Инсталации за Заварување Бакар Конектор Terminal Terminal конектори се користи за да се поврзете допрете диригент на власт опрема (трансформатор, коло прекинато, исклучете switch.итн.) или на ѕид черупка на трафостаница.Користи широко во машина, електрична енергија, железница, бродоградба, авијација, home апарат или други автоматски опрема.Опис на Spanish Terminale del connettore del rame della del cablaggio della linguetta D-e-ll'anello ди 5pcs 150 ANome del prodotto : Terminale del connettore del cavo della linguetta ад anello; Corrente : 150 ADimensioni D-e-ll'anello : 11 x 18 mm / 0,43' 'x 0,7' '(diametro interno * diametro esterno) Dimensioni del cavo : 11 х 10 мм / 0,43' 'x 0,39' '(larghezza interna * lunghezza) Lunghezza totale : 38 mm / 1,5' '; Materiale : rame Peso : 40g Contenuto della confezione : 5 x Terminale del connettore del cavo един linguetta ад anello.

Детални спецификации

Додатоци на производи