• Свеж
Заварување Кабел Конектор, Заварување Кабел Панел Конектор Приклучок За Поставување Брзо Монтирање (#2)

Заварување Кабел Конектор, Заварување Кабел Панел Конектор Приклучок За Поставување Брзо Монтирање (2)

Rating 
DEN 261.36

Од стока
Во магацинот

❄ Предност : Кабел конектор е добар кабел конектор за заварување машина.Можете брзо да ја размонтираат и да се поврзете преку брзи конектори за едноставна. ❄ Бакар : Брз вклучите кабелот на конекторот е изградена од висок квалитет на бакар материјали, цврсти и издржливи да ја користите. ❄ Широк спектар на апликации : Заварување брза конектор се користи во електричното заварување машина излез напојувачка конекција. ❄ Лесен за користење : Заварување кабел конектор е лесно да се промени кога адаптер недостасува или оштетен, како резервни адаптер за да го користите. ❄ Стабилни перформанси : Заварување кабел конектор е брзо расклопување и да се поврзете преку брзи конектори.Спецификации : Модел : DKJ10-25, DKJ35-50, DKJ50-70, DKJ70-95 (Изборен) Материјал : бакар, гума, Боја : црна, црвена (Изборен) Дијаметар : 10-25мм, 35-50mm, 50-70mm, 70-95mm Врска тип : брз вклучите Апликацијата : заварување машина Пакет се Вклучени : 1 x Кабел Конектор Сет Забелешка : 1. Поради разликата помеѓу набљудувачите и светлосен ефект, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. 2. Ве молиме овозможи мала девијација поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Детални спецификации

Додатоци на производи