• Свеж
Стоматолошки Цевки Црево Цевки, Светлата за Изолација Стоматолошки Цевки Безбедно за Клиниката за Салон за Убавина Инструмент

Стоматолошки Цевки Црево Цевки, Светлата за Изолација Стоматолошки Цевки Безбедно за Клиниката за Салон за Убавина Инструмент

Rating 
DEN 1744.80

Од стока
Во магацинот

55 м може да се намали според requirements2.ЗАШТИТА на ЖИВОТНАТА средина : денталната цевки се еколошки, не содржи plasticizers, има многу ниска распадот, лесно да се чисти,што е и не иритирачки за човековото тело. СЈАЈНИ ИЗОЛАЦИЈА : денталната цевки не се прицврстува за многу материјали, и може да се користи за изолација, изолација и анти пропадна.Функција : 1. Ги КОРИСТАТ со ДОВЕРБА : денталната цевки се отпорни на високи и ниски температури, пламен retardant, кој е против стареење, озон, и отпорни на слаби киселини и слаби bases4.5 во Пакет Листа : 1 x Стоматолошки Цевки.DIY СЕЧЕЊЕ : денталната цевки имаат добра флексибилност, може да биде свиткана по волја, и лесно не се деформирани.0 in Tube Дијаметар : Прибл.

Детални спецификации

Item Type:
Dental Pipes
Product Material:
Silicone Rubber
Product Features:
The Advantages of Strong Tear Resistance, High Insulation and Abrasion Resistance
Product Length:
Approx. 155cm/61.0in
Tube Diameter:
Approx. 1.3cm/0.5in
Package List:
1 x Dental Pipes :

Додатоци на производи