• Свеж
Радикалните 600x Индустриски Металуршки Рефлектира LED Светлосен Микроскоп со XY Фаза 16mpix USB 3.0 Камера

Радикалните 600x Индустриски Металуршки Рефлектира LED Светлосен Микроскоп со XY Фаза 16mpix USB 3.0 Камера

Rating 
DEN 2359.20

Од стока
Во магацинот

Раководител : Trinocular склони на 45 Степени Rotatable од 360 Степени.Цели : М Рамно Поле Achromats М 4x, 10x, 40x.Илуминатор : LED Епи Осветлување со Отворот Дијафрагмата.Стојат : Пол Тип Стојат Монтира на Тешки база.Висина Прилагодливи, XY Фаза.Камера : Професионални 16mega пиксели со оптички В гората адаптер и софтвер.Преносни Металургија Микроскоп - Индустриска Контрола на Квалитет & Метал Тестирање Лабораториски Обоени, Не Обоени - Челик, од Леано Железо, Алуминиум & Бакарни Легури Посветена Камера Порта Дигитални USB интерфејс за Гледање & снимање во живо на images & video Основните 2 Димензионални Мерење на Софтвер за WINDOWS WIN 7 & MAC драјвери достапни Посебни Пол тип стои со приспособување на висина на дршката Сите Метална Конструкција Стакло Оптички Систем Brightfield Халоген Осветлување Идеален за испитување на Големи Лабораториски Примероци Анти Габа, Анти Одраз & Тешко Слој на сите Оптички Компоненти 6 Нивоа на Зголемување 40x, 60x 100x, 150x, 400x, 600x Magnifications Променлива Осветлување со отворот Дијафрагмата Крупни & Ултра парична Казна Фокус Копчиња Коњ Чевли база CE, УЛ & ISO потврда Најдобра Цена да перформанси Сооднос.

Детални спецификации

Додатоци на производи