• Свеж
15 Парчиња Фудбал Тема Партија Исечок Фудбал Училница Партија Декорација Фудбалски Натпревар Cutouts со Лепак Точка Точки за Фудбал Партија Материјали, 11.8 x 7.1 Инчен

15 Парчиња Фудбал Тема Партија Исечок Фудбал Училница Партија Декорација Фудбалски Натпревар Cutouts со Лепак Точка Точки за Фудбал

Rating 
DEN 251.76

Од стока
Во магацинот

Она што може да се добијат на : не се 15 парчиња фудбал cutouts desinged во облик на фудбалот (2 страни печатени); Со класичен фудбал елемент, количината е доволна за да ги красат фудбал тема училница, забава, итн.Соодветна големина : големината на секој фудбалски партија исечок е 30 x 18 cm/ 11.8 x 7.1 инчи; Овие фудбал cutouts со многу пишување соба, може да се земе како маса или cubby ознаки, покана, разгледници и така натаму, за занает проекти, игри, и повеќе.Количината на материјалот : на фудбалски тема cutouts се направени на здрав картичка, печатени на трајни картичка акции; Овие разноврсна, подготвени за употреба cut-испис се умре сече и се обновливи, можете да повторна употреба нив за време на фудбалски тема-со поврзаните страни.Mulitipurpose украси : со предложи големина, овие квалитет на фудбалски натпревар cutouts се погодни за pasting на ѕидови и прозорци или виси на тавани кога декорирање за фудбалски партии, tailgates, игра ден, и спорт-тематските родендени; исто така Можете да направите дупка на врвот и string ги заедно за да се користи како банер.Применливи прилики : 15 парчиња фудбал исечок украси кои може да се примени за училници, огласни табли, соби, итн., изработка на вашата партија повеќе празнична со овие фудбал-тематските cutouts; добро за фудбалот партија, бебе туш, деца или момчиња роденден.

Детални спецификации

Додатоци на производи