• Свеж
WDDS Комерцијални Длабоко Fryer Нерѓосувачки Челик Двојна Резервоарот Длабоко Fryer,Електрични Countertop Fryer,2x10L,55x44x31cm,за Ресторан и Дома.

WDDS Комерцијални Длабоко Fryer Нерѓосувачки Челик Двојна Резервоарот Длабоко Fryer,Електрични Countertop Fryer,2x10L,55x44x31cm,за

Rating 
DEN 508.80

Од стока
Во магацинот

◆ Големиот капацитет на резервоар за масло : може да срј повеќе состојки на едно време за да се задоволат различните потреби.Спецификација : Име : Комерцијални Електрични Fryer Material : Нерѓосувачки steel Machine големина : 55×44×31cm Oil резервоарот големина : 30×24×15cm Basket големина : 21x18.

Детални спецификации

Name:
Commercial Electric Fryer
Material:
Stainless steel
Machine size:
55×44×31cm
Oil tank size:
30×24×15cm
Basket size:
21x18.5x10.5cm
Oil tank capacity:
10+10L (Suggested capacity
Temperature range:
60-200℃
Voltage:
220V
Power:
2.5kw+2.5kw
Plug:
16A plug
Net weight:
6.8
Packing list:
Stainless steel oil tank :
stainless steel fryer basket :
stainless steel lid cover :
Instruction manual :

Додатоци на производи