• Свеж
LKV372A HDMI Extender и HDMI Преклопник со 6 2 Од

LKV372A HDMI Extender и HDMI Преклопник со 6 2 Од

Rating 
DEN 2159.76

Од стока
Во магацинот

【ЛАК Функција】Оваа опција поддржува ARC (Audio Return Channel), Екстрактор на аудио од ТВ за да Soundbar или Засилувач.Можете да изберете HDMI сигнал извор со IR-далечински управувач, лесен за пристап.【1080 P Пренесување】 Овој HDMI extender поддржува 1080 P HD, HD Аудио, 3 D; Тоа се однесува HDMI 1080 P AV сигнал за најмалку 190ft/60m преку еден или cat6 повисоко ниво кабли следниве стандард IEEE-568 B, За подобри перформанси, ние ви препорачуваме да користите кабел подолго од 45ft/15 милиони.Поддршка за Dolby Digital (AC3), DTS и LPCM2. 【HDMI Lossless пренос】 Тоа се однесува HDMI AV сигнал за синхрони излез Видео приказ е како зборува како директна конекција,се Приспособат на спецификација автоматски за различни должини на кабел 1-60m за да се постигне најдобар екранот.Само "ОД" порта поддржува ЛАК на функција. 【HDMI Lossless пренос】 Тоа се однесува HDMI AV сигнал за синхрони излез Видео приказ е како зборува како директна конекција,се Приспособат на спецификација автоматски за различни должини на кабел 1-60m за да се постигне најдобар екранот. 【HDMI Преклопник со 6 2 од】 Овој HDMI switcher дизајни со шест влезови и два излези, со што се овозможува разделување на видеа на два HDMI прикажува истовремено.

Детални спецификации

Додатоци на производи