• Свеж
Puccy за Приватност Екран Заштитник Филм , Компатибилен со 17 16:10 ( 1280x800 / 1440x900 / 1680x1050 / 1920x1200 / 2560x1600 ) Погодни за Таблет паметен Телефон, Лаптоп, Монитор Анти Шпионски TPU Guard

Puccy за Приватност Екран Заштитник Филм , Компатибилен со 17 16:10 ( 1280x800 / 1440x900 / 1680x1050 / 1920x1200 / 2560x1600 ) Погодни

Rating 
DEN 1031.52

Од стока
Во магацинот

Авто-лековити својства им овозможи на филмот за да се опорави од мали гребнатини и да ја задржите вашиот екран сосема нов.Тоа е одличен за лекување својства, е отпорна на минута гребнатини на површината, доколку е изгребан на одредена длабочина . На површината има отпечаток отпорни на масло-отвратителен слој, па можете да избришете ја исклучува брзо со светлина избрише. Само-лекување грб филм со одлична нула repairability и moldability. Користење на силиконски лепило дека е лесно да се падне, airless обработка елиминира воздушни меурчиња, и адсорпција продолжува природно. Тоа не влијае на тенки, мека на допир чувство, допир операција и чувствителност.Детали За Производот : 1.② За инсталација, бидејќи тоа е многу тенка tpu филм, искинати делови може да се добие прашина, ги оставаат отпечатоци од прсти, навивам рабови, итн. Го штити вашиот уред од тврда тврдост, абразија, гребнатини, оштетување како што се намалува, и судир.ВАЖНО : Вашиот уреди' на осветленоста на екранот ќе се намали кога овој заштитник е во употреба.Прашина,меур слободни,еден-притисни супер лесно за инсталација.Ако таму се било прашина, ве молиме да користите прашина-апсорбер да се отстрани прашина пред инсталацијата.Прашања кои имаат Потреба од Внимание : ① ве Молиме не допирајте на лепило површината, или се допре со други работи.

Детални спецификации

Додатоци на производи