• Свеж
Батеријата Отпор Тестер, RC3563 Внатрешен Отпор Тестер Разумен Дизајн за Батеријата Тестер за Дома Батеријата Одржување Фабрика

Батеријата Отпор Тестер, RC3563 Внатрешен Отпор Тестер Разумен Дизајн за Батеријата Тестер за Дома Батеријата Одржување Фабрика

Rating 
DEN 2577.36

Од стока
Во магацинот

Внатрешна отпорност тестер се користи за мерење на AC отпор и DC-отпор, и мерни е точна. Тест жица на дигитални отпор метар е редовна, со добра изработка и разумен дизајн.0001 V~±100 VDCSignal Извор : Фреквенција : AC 1k Hz Current : 2mΩ/20mΩ спектар 50m A; 200mΩ/2Ω спектар 5m A; 20Ω/200Ω спектар 0.Спецификации : Предмет Тип : Внатрешен Отпор Tester Material : ABSMeasurement Параметри : AC отпор, DC voltage Basic на Точноста : Отпор : 0.Функција : 1. 【Имаат брза реакција】Ова мерење резултат е прикажано веднаш, а одговорот е брзо и чувствителни, без да се чека. 【Точни】Внатрешен отпор тестер се користи за мерење на AC отпор и DC-отпор, и мерни е точна. Големината на инструментот е умерен, погоден за рачни работи, напор. Погоден за мобилен телефон, компјутер, електричното возило и други батеријата одржување, батерија фабрика инспекција и тестирање.5%Напон : За 0,5%Мерен Опсег : Отпор : 0.5 m ARange : Отпор : 6 се движи автоматски и manual Voltage : 3 движи автоматски и manual Test Брзина : 5 пати/sec Calibration : Отпор : секој опсег е индивидуално рачно калибриран без да влијаат на секој other Voltage : секој опсег е индивидуално и рачно да се калибрира без да влијаат на секој other Factory Поставка : се спаси фабрика информации, едно копче може да се врати на фабрика state Backlight : Внесете поставките на менито за да го исклучите и on Energy Заштеда на Поставување : 30 минути задоцнување, автоматско исклучување, без било operation Scope на Примена : мобилен телефон, компјутер, електричното возило и други батеријата одржување, батерија фабрика инспекција и testing Display Резултат : LCD дисплеј, директна reading Power Набавка : вграден-во литиум батерија, со користење на 5 V/1А полнење (на мобилен телефонски апарат)Јазик : Кинески, македонски, може да биде вклучен во will Op.

Детални спецификации

Додатоци на производи