• Свеж
GN 613-NI Серија не ' Рѓосувачки Челик Метрички Големина Индексирање Клипот со Целосно Навој Тело и Навој Вретено, со Заклучување Орев, M20 x 1.5 mm Тема Големина, 43mm Тема Leangt

GN 613-NI Серија не ' Рѓосувачки Челик Метрички Големина Индексирање Клипот со Целосно Навој Тело и Навој Вретено, со Заклучување

Rating 
DEN 1543.20

Од стока
Во магацинот

Нерѓосувачки челик навој тело.Нерѓосувачки челик, хемиски никел позлатен клипот pin.Нерѓосувачки челик, DIN 439/ISO 4035 заклучување орев.Земја на потекло : Германија.GN 613-NI индексирање plungers во нерѓосувачки челик се ниски трошоци за алтернативни со намалени димензии.Индексирање plungers со навој вретено се за апликации каде посебен knob на клиент барање или сопствен дизајн е потребна или за такви случаи каде вретено се поврзани директно на оперативниот механизам.За дополнителни трошоци, посебна инсталација алатка за GN 613.1 е на располагање.Две места се предвидени во горниот крај од телото кои се достапни со knob во својата повече позиција.Максимална отпорност на топлина од најлон пластични рака knob : 110°C (230°F).

Детални спецификации

Додатоци на производи