• Свеж
Globaltek 8' L x 4,5 W Нерѓосувачки Челик Внатрешно Транспортер со Пластични Acetal Појас, Dual Пост Заварени Нозе, smíchu

Globaltek 8' L x 4,5 W Нерѓосувачки Челик Внатрешно Транспортер со Пластични Acetal Појас, Dual Пост Заварени Нозе, smíchu

Rating 
DEN 383.76

Од стока
Во магацинот

ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ НАПРАВЕНИ ВО САД СО 100% УЛ ЗАВЕРЕНА КОМПОНЕНТИ ОД НЕ 'РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК РАМКА ДО 200 FT/MIN ДВОЈНА ПОСТ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ЗАВАРЕНИ БАЗА (ИДЕАЛЕН ЗА ПОЛЕСНИ И ПОТЕШКИ ТОВАРИ) ПРИЛАГОДЛИВИ LEVEING ВЛОШКИ ПРЕНОС НА КРАЈОТ ПЛОЧИ ЗА САД ТРАНЗИЦИЈА TOOLLESS ПРИЛАГОДЛИВИ ЖЕЛЕЗНИЧКИ ЗАГРАДИ СИНЏИР ВРАТИ ВОДИЧИ НИСКА ТРИЕЊЕ ACETAL (DELRIN) ТАБЕЛА ВРВОТ ПЛАСТИЧНИ ПОЈАС BODINE DC ДИСК ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ BODINE DC МОТОР, 3/8 HP, 83 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА, 248 LB/ВО МАШИНА ЗА ЕЛЕКТРИЧНИ БАРАЊА : 115 VOLTS / 1 PH / 60 HZ ПОДВИЖНИ СТАНДАРДНА ДОЛЖИНА : 4', 6', 8', 10', 12', 20' (ДРУГИ ДИМЕНЗИИ ПО БАРАЊЕ) ТРАНСПОРТНИ СТАНДАРДНА ШИРИНА : 4.5", 12" (ДРУГИ ДИМЕНЗИИ ПО БАРАЊЕ) ТРАНСПОРТНИ СТАНДАРД ПОЈАС : НИСКА ТРИЕЊЕ ACETAL (DELRIN) ТАБЕЛА ВРВОТ ПЛАСТИЧНИ ПОЈАС (ДРУГИ ОПЦИИ ПО БАРАЊЕ) ПОДОТ ДО ПОЈАС ЗА ВИСИНА 35" 40" ПРИЛАГОДЛИВИ ВОДИЧ ЖЕЛЕЗНИЧКИ ОТВОРАЊЕ : 0" ДА 5/8" ПОШИРОКА ОД ПОЈАС ПРИЛАГОДЛИВИ ВОДИЧ ЖЕЛЕЗНИЧКИ ВИСИНА : 0"-5" МАКС ТЕЖИНА КАПАЦИТЕТ : 150 LBS / ЛИНЕАРНИ НОЗЕ ИЗБОРНИ КАРАКТЕРИСТИКИ СТРАНА ПАК СТАНИЦА ДВОЈНА ВОДИЧ ЖЕЛЕЗНИЧКИ 4" ОД НЕ ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ВОДИЧ ЖЕЛЕЗНИЧКИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК СИНЏИР, MATTOP ПОЈАС, ФЛЕКСИБИЛНИ ПОЈАС СТРАНА ТРАНСФЕР ПЛОЧА ТРАНСПОРТЕР НА ТРАНСПОРТЕР МИЈАТ НАДОЛУ МОТОРОТ И ЗА КОНТРОЛА НА БРЗИНАТА, X-ДОКАЗ МОТОРОТ И ЗА КОНТРОЛА НА БРЗИНАТА, ЗАКЛУЧУВАЊЕ CASTERS ГАРАНЦИЈА 12 МЕСЕЦИ (ОГРАНИЧЕНА ГАРАНЦИЈА).

Детални спецификации

Додатоци на производи