• Свеж
Audison Та Поради Стерео Засилувач

Audison Та Поради Стерео Засилувач

Rating 
DEN 431.76

Од стока
Во магацинот

Интегрирани 24-bit / 192 k Hz Hi-End DA конвертори.Висок квалитет crossover модул обезбедени.Карактеристики - Комплементарни диференцијални circuitry со тековната огледало.Лер струја (@ Двојна Моќ Поставување) : 2.Напон : 11 ў 15 VDC. Далечинскиот управувач Во : 7 ў 15 VDC (1 m A).ТИ се должи - СТЕРЕО ЗАСИЛУВАЧ 2x500 W Теза засилувачи се родени со know-how и искуство постигнат со ХВ venti, подобрени со иновации на дигиталната технологија.Чувствителноста контрола кој 256 чекори resistive префрлување за резолуција од 120 d B.Скапоцени синергија со Целосна DA HD технологијата зема во автомобил слушање искуство на едно ново ниво на извонредност; синтеза на уникатен know-how вработени во мобилен аудио репродукција.Резултатот е совршена комбинација помеѓу највисоко ниво на аналогни технологија и напредни карактеристики на дигиталната технологија во еден единствен производ.Компатибилност со Audison Целосна DA HD технологија и Hi-Res аудио датотеки слушање сертификација.Шасија исфрлени од цврст алуминиум и изградена со користење на CNC машини.Dual Mono Изградба кој четири снабдувањето со електрична енергија во Синхронизирано-PWM конфигурација.ТИ се должи е bridgeable стерео засилувач : логичен избор и природен партнер за системи каде флексибилност, енергија и квалитет се главните параметри.Заштеда на енергија, Hi-Струја, Hi-AB Класа, Класата мемории избор во реално време.

Детални спецификации

Додатоци на производи