• Свеж
Поврзани Пролет Рејмонд WWO015001026S Нерѓосувачки Челик Бран Миење со Преклопување, 3 Бранови, SSR англиски, 1.17 ID, 1.5 OD, 0.018 Дебелина, 0.17 Слободен Висина (Пакување од 10)

Поврзани Пролет Рејмонд WWO015001026S Нерѓосувачки Челик Бран Миење со Преклопување, 3 Бранови, SSR англиски, 1.17 ID, 1.5 OD, 0.018

Rating 
DEN 373.44

Од стока
Во магацинот

Поклопуваат Завршува Изградбата.Нерѓосувачки Челик 17-7. Обичен Крај.Работи добро со лежишта.Може да биде намалена околу вратило (Наместо во Текот на Крај).Бран пролет подлошки обезбеди медиум товари во мал axial простор.Оваа серија има завршува кои се преклопуваат, со други зборови, на двата краја на материјалот лента се постават на врвот на секоја друга.Овој софтвер со отворен конструкција со некои преклопување ви овозможува краевите да се движи за време на компресија, кои ако ограничени во создаден спречува обврзувачки.Заеднички апликации за овој тип на делови е во непосредна близина на помали лежишта, каде што окно ги преземат или термичка експанзија & контракција сместување е потребна.На преклопување е поволно за такви апликации каде понесе е направен од помек материјал од пролетта и материјал дебелина на пролетта е релативно мал.

Детални спецификации

Додатоци на производи