• Свеж
PC Производи PC-Супер Епоксидна Адхезивна Паста, Две-Дел 50мл Кертриџ, Црна 519

PC Производи PC-Супер Епоксидна Адхезивна Паста, Две-Дел 50мл Кертриџ, Црна 519

Rating 
DEN 684.00

Од стока
Во магацинот

PC-Супер Епоксидна покажува одлични хемиска отпорност на благи киселини, caustics, детергенти, бензин, гориво, масло, сол, и со свежа вода.Поправка решенија за само за ништо што треба да се поправи или она што можете да управувате да се скрши. Било чистење на мазна, рамна површина е одличен површината за мешање и работа.Лек за услугата : 3-4 часа.Идеален за употреба како лепила : дрво, метал (сите видови), стакло, тули, блокови, каучук, бетон, камен, чеша, fiberglass, плочки, и повеќе во било која и сите комбинации; како пломби : нафта, гас, резервоари за вода, визба пукнатини, притисок тенкови, и водоводни протекување; како додатен : дупки, одлеаноци, обрасци, калапи, voids, завари, управувањето тркала и многу повеќе.Спроводливост (електрични) : не проводници.Гарднер отпорност : 160 во.Скалило монтери само сакаат овој производ за инсталирање на железо balusters.Континуирана услуга температура се движат од -20 до +200 степени Ф Обезбедува работа за време од 15 минути, лек време за услуга на 3 до 4 часа, и целосно да се излечи време од 3 до 7 дена.Не токсични еднаш се излечи.Исто така се користат и Денатурирани алкохол за чистење на површини пред да аплицираат.Мал китови нож или флексибилни уметник шпатула се одлични алатки за мешање и примена на КОМПЈУТЕР-Супер Епоксидна.PC-Супер Епоксидна има вискозност слични на Вазелин одлуки надземни и sidewall работа лесно без да капе или дисторзии.

Детални спецификации

Додатоци на производи