• Свеж
Clairefontaine Залепени Масло Подлога, 20x40cm, 240g, 12 Листови

Clairefontaine Залепени Масло Подлога, 20x40cm, 240g, 12 Листови

Rating 
DEN 689.04

Од стока
Во магацинот

Производителот гаранција може да не се применува. 20x40cm во големина. 240g природни лен сенка хартија.Погоден за нафта сликарство како на хартија не се впие преку.Масла може да се преработени додека сушење.Киселина Слободни и PH Неутрален.Пакет 12 листови во залепени подлога на 1 страна.Clairefontaine Масло подлога е 20x40cm во големина и содржи лен обоени хартија која е погодна за нафта техники.Подлога се лепат на 1 страна и содржи 12 листови.Хартија е погодна за масла за да се преработени додека сушење и не се впие преку.Хартија е Киселина слободни и PH Неутрален.

Детални спецификации

Додатоци на производи