• Свеж
Gossen Digipro F, Изложеност на Метар за Блиц и Амбиентална Светлина со Завртување на Главата

Gossen Digipro F, Изложеност на Метар за Блиц и Амбиентална Светлина со Завртување на Главата

Rating 
DEN 5256.00

Од стока
Во магацинот

мерење начини : инцидент и рефлектира светлина, вртливата главата, мерење на блиц (со кабелот или noncord) со наведување на ниво на амбиентална светлина, микропроцесори контролирани.дигитален LCD дисплеј во десетини ќе престане, аналогни разлика од екранот во половина запира, чување на settings и читања.програмабилни изложеност корекција комбинации на даден читање, потсетете се на сите можни shutter speed/отворот комбинации на даден читање, предупредување кога опсег е надмината, автоматски батеријата проверете.отворот или shutter priority preselection, исклучително погодно за мерење на блиц, го опфаќа целиот ФИЛМ скала (рамки во секунда), вклучувајќи го и ТВ стандард 25 и 30 с.стр.с., auto off, погоден за аналогни и дигитални photgraphy, со врвен квалитет произведени во Германија.вклучува : 1x Gossen Digipro F Изложеност Метар inlc.случај, вратот рака, батерија и работните инструкции.Gossen Digi Pro F2 Флеш и Амбиент.

Детални спецификации

Додатоци на производи