• Свеж
Kase K150P 150mm Филтер Држач за Полнење со Магнетни CPL за Fuji XF 8-16mm F/2.8 Леќа

Kase K150P 150mm Филтер Држач за Полнење со Магнетни CPL за Fuji XF 8-16mm F/2.8 Леќа

Rating 
DEN 1828.80

Од стока
Во магацинот

►На K150 P филтер држач, се состои од плоштадот на носителот и тркалезна носителот, кои може да се расклопуваат и користи. ►Авијација-одделение алуминиумски легури структура има нето тежина од само 290g.Совршено компатибилни со Fujinon XF 8-16mm F/2.8 Леќа. ►CPL на магнетни оптички стакло (лесно да се инсталира), и сите 150mm серија филтри на 2mm дебелина може да биде инсталиран (компатибилен : Nisi, Haida, Ли, МРАЗ, Benro, Formatt Hitech, Sirui, итн.). ►Кога инсталирање на магнетни CPL, 3 парчиња од 150mm серија плоштадот филтер може да се помешани и користи. ►K150 P посебен филтер држач за складирање торба. ►Пакување листа : ►K150 P Филтер Држач За Fujinon XF 8-16mm F/2.8 * 1 ►K150 P 150mm Кружни Магнетни CPL Филтер * 1 ►Слот * 1 ►ткаенина за Чистење * ►Складирање кеса * 1.

Детални спецификации

Додатоци на производи