• Свеж
Weohoviy Топката Заеднички Сепаратор, Pitman Рака Puller, 5pcs Професионални Пред Крајот Услуга Алатка за Полнење, Вратоврска Род Крајот Алатка Поставен за предницата Услуга, S

Weohoviy Топката Заеднички Сепаратор, Pitman Рака Puller, 5pcs Професионални Пред Крајот Услуга Алатка за Полнење, Вратоврска Род

Rating 
DEN 568.80

Од стока
Во магацинот

Ние гарантираме за квалитетот на нашите алатки и сакате да се осигура дека вие сте само добивање на најдобри.Овие топката заеднички pullers лесно може да се отстрани тврдоглав топката заеднички, pitman рака, и волан кутии на предната суспензија и управувачкиот систем, и нема да го оштети boot/ракави и други делови.На витко принудувајќи завртки површината усвојува црна оксидација третман за да се спречи рѓа, маснотии завртки до пред користење за стабилна работа и заштита на топ тема, масти нив по користите за подобра заштита.Извонредно цврсти и издржливи легура значи дека овие алатки може да застане за најтешките работни места. ♛ПРИМЕНЛИВОСТ : Топката зглобовите бараат редовно одржување и замена на просечната 75,000 за 150,000 милји или тоа може да предизвика непријатности, па дури и безбедносни опасности, како што се управување неуспех, нестабилна возење и топката заеднички фрактура. Кован од високо квалитетен материјал за висока цврстина и долг животен век. ♛ЛЕГУРИ СТРУКТУРА : Пред крајот услуга алатка поставите усвојува стабилна 45# челична конструкција, со голема цврстина и отпорност на деформација карактеристики, може да издржи истиснување. Добро дизајниран и тешки-должност, малата големина овозможува да се врши погодно и исто така лесно да се користи.Удобно да ги чува сите ваши алатки во една организирана и сигурно место.

Детални спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Front End Service Tool Set
Large C-shape puller:
jaw spread
Small C-shape puller:
jaw spread
Large swing arm puller:
jaw spread
Small L-shape puller:
jaw spread
Large rocker arm puller:
jaw spread
Package List:
1 x Pitman Arm/Tie Rob End Puller :
1 x Ball Joint Separator :
1 x Pitman Arms Puller :
1 x Ball Joint/Tie Rod End Remove :
1 x Tie Rod/Inner Bearing Racing Puller :

Додатоци на производи