• Свеж
TWDYC BM560 Автомобил Батеријата Тестер 12V 6V Аналитичар 100-2000 ЦЦА 2-220AH Cranking Тест Обратна Заштита на Наполнетост на Проверка

TWDYC BM560 Автомобил Батеријата Тестер 12V 6V Аналитичар 100-2000 ЦЦА 2-220AH Cranking Тест Обратна Заштита на Наполнетост на Проверка

Rating 
DEN 468.00

Од стока
Во магацинот

Тоа е еден клик на екранот за фотографирање функција со долго притиснете "До" и "Долу" копчето.Таа поддржува голем број на батеријата стандарди ширум светот, може да го тестира речиси сите автомобили start-up олово-киселина, батерии, и има широк спектар на апликации.High-definition TFT LCD екранот, нема да се појави обичните LCD недостаток на знаци и скршени потези, итн.8 инчен TFT екран во боја, кои главно се насочени да се анализира батеријата здрава статус да се пресмета вистинското ладно cranking, способност на батеријата и на стареење степен, кои обезбедуваат веродостојни анализа докази за тестирање и одржување на батеријата.Даде батеријата фиксна фреквенција и тековната тест сигнал, пример, да ја поправат, и филтер својата напон, и потоа да се пресмета внатрешната отпорност на батеријата.Напонски Бранови Следење,Следи статусот на батеријата се во реално време, да ги разбере сегашните варијабилна големина на батеријата напон, и имаат автоматско меморирање и репродукција функции.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.ги поддржува сите тековни заеднички батеријата стандарди, како и широк спектар на тестови можат да се сретнат разни потреби.Даде батеријата фиксна фреквенција и тековната тест сигнал, пример, да ја поправат, и филтер својата напон, и потоа да се пресмета внатрешната отпорност на батеријата.

Детални спецификации

Додатоци на производи