• Свеж
iOptron SkyGuider Pro Камера Планината Полн Пакет

iOptron SkyGuider Pro Камера Планината Полн Пакет

Rating 
DEN 11712.00

Од стока
Во магацинот

Наместо противтежа, можете исто така да се качи втората камера, така што можете да пука голем дел од небото со две различни фокусни должини.На овој начин може да се земе фасцинантен широк агол снимки на ноќното небо.Камера и tripod не се вклучени.На Sky Guider Pro има вградена Li-полимер батерија.Accu Align TM темно поле осветлени поларните обемот инсталиран.Поголемиот дел од времето веројатно ќе се користат стандардна брзина при која камерата продолжува да го ѕвездите во видите.Гравирање себе е осветлен.Рака контролер optioanal.На Sky Guider Про е на големиот брат на многу популарни .Можете да ја наполните повторно преку USB.Ова е овозможено со Sky Guider Про подебели право вознесението оска, поголеми црв брзини и противтежа која ви овозможува да биланс на камерата.Да го направите ова, едноставно се цел на Поларис, кој се одбележува доста точно на положбата на оската на ротација во небото.За монтирање за да ја пратите вашата камера правилно со ротација на небото, оската на ротација на Sky Guider Про мора да се поклопува со оската на ротација на земјата.Сепак, тоа исто така е можно за да ја изберете брзината на Сонцето или Месечината.Внатрешна батерија.Многу интересна опција с.Евентуално, можете да го користите Go2 Nova рака контролер па дури и песна автоматски преку ST-4 текст.Ова им овозможува подолго изложување.

Детални спецификации

Додатоци на производи