• Свеж
Топло Аудио WA76 Дискретни FET Компресор, Furman Моќ средството за смекнување на косата (SS6B) Пакет

Топло Аудио WA76 Дискретни FET Компресор, Furman Моќ средството за смекнување на косата (SS6B) Пакет

Rating 
DEN 312.00

Од стока
Во магацинот

Топло Аудио WA76 Дискретни FET Компресор.Furman Моќ средството за смекнување на косата (SS6 B).На WA76 од Топло Аудио е модерна репродукција на 1176 ревизија D ограничување на засилувач.Со нејзиното целосно дискретни сигнал пат и употреба на оригиналната Reichenbach Инженеринг е (сега Cine Mag) трансформатор дизајн, единица останува како верен што е можно за изградба на оригинална класичен.На 1176 беше значаен пробив во граничник технологија, да се биде прв вистински врв граничник со сите транзистори circuitry додека ги нуди супериорни перформанси и потпис на звук.Ултра-брз напад време беше и се уште е звучен посакувана од многу легендарни уметници и студио инженери.На оваа репродукција вклучува и познатата "сите копчиња во" амбиент.Точно на класичен 1176 компресор во дизајнот и перформансите Целосно дискретни сигнал пат Моделот по D ревизија Користи САД направени Cine Mag влез и излез трансформатори Поддржува "сите копчиња во" односот поставување на Ултра-брз напад време Класа-линија на ниво на излез на засилувач.

Детални спецификации

Додатоци на производи