• Свеж
Моќ Делница Кутија 9.4x6.3x4.7in Водоотпорен ABS Куќиште F21 Висока Покрие Електрични Проектот Случај DIY Електронски Проектот Пластични Случај

Моќ Делница Кутија 9.4x6.3x4.7in Водоотпорен ABS Куќиште F21 Висока Покрие Електрични Проектот Случај DIY Електронски Проектот Пластични

Rating 
DEN 808.56

Од стока
Во магацинот

Лесна Инсталација Усвојување на површинска монтажа метод, монтажа плоча може да биде постојано расклопуваат и составуваат, е убава и издржливи.Издржливи ABS Направени Направени од пламен retardant АБС материјал, изолација и отпорен на корозија, анти-ултравиолетови и против стареење.Со 6 PCS Завртки Опремени со 6pcs метални навртки, лесен за инсталација и отстранување на раскрсницата кутија, и лесно да се работи.Широк Апликации-Може да се користат за различни контрола кутии, кабинети, енергија разводни кутии, горните делови на електронски производи, итн.Применливи Сценарија Најчесто се користи во затворен и отворен електрични, противпожарна опрема, железнички бродови, големи фабрики и градежни конструкции, итн.Спецификација : Предмет Тип : Моќ Делница Кутија Модел : F21 висока покрие Материјал : ABS Карактеристики : Водоотпорен, пламен retardant Водоотпорен Оценка : IP65 Делница Кутија Големина : Прибл. 240 x 160 x 120mm / 9.4 x 6.3 x 4.7 во Пакет Листа : 1 x Делница Кутија (се Состои од 2 дела) 6 x Завртки 1 x Водоотпорен Кабел.

Детални спецификации

Item Type:
Power Junction Box
Model:
F21 high cover
Material:
ABS
Features:
Waterproof, flame retardant
Waterproof Rating:
IP65
Junction Box Size:
Approx. 240 x 160 x 120mm / 9.4 x 6.3 x 4.7in
Package List:
1 x Junction Box (Consisting of 2 parts) :
6 x Screws :
1 x Waterproof Cable :

Додатоци на производи