• Свеж
TTC 10-290-225 9 МО.#5 E29 Involute ХСС Опрема Машина

TTC 10-290-225 9 МО.5 E29 Involute ХСС Опрема Машина

Rating 
DEN 919.20

Од стока
Во магацинот

Светол финиш.За завршувањето со 14-1/2° или 20° притисок агол.8 секачи се направени за секој модул.Дизајниран како арбор монтирани секачи за алатни машини.Прави заби на периферијата на секачи.За сечење на заби, за да одговараат на специјална опрема форма се нарекува involute форма.Технички Податоци Изработени од high speed челик.Големина и строен да си дозволи добри сечење опсег и доволно цврстина.TTC E29 ХСС 20° Притисок Агол Модул Involute Опрема Секачи Спецификација на Производот Бренд TTC Дупка Големина 1-1/2" Притисок Агол 20° Модул 9 Машина Број #5 (Индустриски Стандард #4) Земја на Потекло Увоз Спектар на Машина 21 до 25 Тежина 4.Добро прилагодени за употреба во различни црна и обоени материјали.Features Available во групи на 8 секачи за да одговараат на различни броеви на забите.Директно форма на забот дизајн за да одговараат на involute опрема форма.Машина поставува можат да се сместат брзини од 12 заби за да решетката опрема.Големина и строен да си дозволи добри сечење опсег и доволно цврстина.Направени за да одговараат на теренот дијаметар од 2 до 48 за било 14-1/2° или 20° притисок агол брзини.

Детални спецификации

Додатоци на производи