• Свеж
weideer Еден Мотор Обратна Поларитетот Toggle Switch 6 Pin 3 Позиција (НА)/Off (исклучено)/(ЗА) Ресетирање Switch за DC Мотор Контрола со ГОРЕ/Долу Монтажа Плоча Водоотпорен Капа и Скок

weideer Еден Мотор Обратна Поларитетот Toggle Switch 6 Pin 3 Позиција (НА)/Off (исклучено)/(ЗА) Ресетирање Switch за DC Мотор Контрола

Rating 
DEN 503.76

Од стока
Во магацинот

Вклучете Големина : 33x20x59mm/1.3"x0.78"x2.3"(L*W*H).скокач жици должина : 21.2 cm/8.3" .Монтажа навој Дијаметар : 12mm / 0.46".Оваа опција е еден Автоматско Ресетирање акција, Ресетирање се враќа за да го исклучите кога е пуштен на слобода.Прекинувач со Монтажа плоча и Водоотпорен Капа, повеќе практично да работат.Voltaget : 16 A 250 V AC. 20 A 12 V DC、10 24 V DC.Pin Количина : 6 pin, Акција : Еден Lockless.Позиција : ON-Off-ON 3 позиција.Производ пакет : 1pcs toggle switch+1pcs водоотпорен капа+ 1pcs Монтажа плоча+4pcs завртка +Поврзете скокач жици.Прекинувач со Монтажа плоча и Водоотпорен Капа, повеќе практично да работат.Voltaget : 16 A 250 V AC. 20 A 12 V DC、10 24 V DC.

Детални спецификации

Додатоци на производи